Статті

Чи може замовник паралельно оголосити ще одні торги, оскільки учасником подана скарга до АМКУ розгляд якої може затягнутися, а предмет закупівлі вже потрібен

2
245

Непоодиноким є випадок коли рішення, які приймаються замовником під час проведення відкритих торгів оскаржуєються, що в совою чергу зумовлює продовження строків проведення таких відкритих торгів. І замовники починають роздумувати як вийти із ситуації, так як строки проведення торгів затягуються, а товар / роботи чи послуги вже потрібні. Ось і приходить на думку: «а може оголосити нові торги або провести закупівлю через електронний каталог якщо предметом закупівлі є “товар”, ну а потім відмінемо закупівлю, яка буде закінчуватися пізніше».

Теоретично замовник може оголосити паралельно ще одну закупівлю, але чи потрібно це робити та чому замовнику потрібно відмовитися від таких думок розберемося у даному матеріалі.

Аргумент перший, положення пункту 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 19.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) передбачає, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів).

пов'язані статті