Статті

Чи є належним витяг з Опендатабот при вимозі надання витягу з ЄДР? Позиція АМКУ

0
541

Досить часто замовники для перевірки певних відомостей про учасника в тендерній документації встановлюють вимоги про надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Особливо актуальним дане питання стало з прийняттямнаказу Міністерства юстиції України «Про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України» від 13.04.2022 № 1462/5, яким зупинено на час дії воєнного стану оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, визначеної розділом ІІ Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України.

Відповідно в даних умовах учасники та / або переможці повинні надавати такі відомості замовнику в складі тендерної пропозиції або із документами переможця, за умови встановлення відповідних вимог у тендерній документації. Однак отримання такого витягу для учасників потребує певних зусиль та учасники не завжди можуть їх отримати вчасно.

Водночас існують інші ресурси для надання інформації з ЄДР, наприклад, таким ресурсом є Опендатабот. Водночас чи можна вважати таку інформацію належною для підтвердження інформації з ЄДР?

Щоб відповісти на дане питання пропонуємо звернутися до практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія).

пов'язані статті