Жоден закупівельник, який би досвідчений він не був, не застрахований від моніторингу закупівлі. Але, коли моніторинг все ж почався, важливо врахувати всі тонкощі законодавства, а також обов'язки та права не тільки замовника, але й контролюючого органу. Чому? Виявляється, навіть усунувши порушення уповноважена особа може отримати штраф. За яких умов можлива така ситуація та як діяти розберемо у статті.

Пункт 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлю» (далі – Закон) визначає моніторинг процедури закупівлі, як аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

Разом з тим, згідно з пунктом 23 Особливостей Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, спрощених закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі».

Моніторинг завершується складенням висновку про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), який містить, зокрема опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу процедури закупівлі та зобов’язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.

Враховуючи норми частин 8 та 10 статті 8 Закону, після оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник вчиняє одну із зазначених дій:

Варіант № 1. Усуває порушення викладені у висновку.