Статті

Алгоритм підняття регульованого тарифу на послугу з розподілу та/або з передачі

2
486

Електрична енергія, це суспільно необхідний товар, який закуповується щорічно кожним замовником для забезпечення своїх об’єктів. Хоч і електрична енергія є товаром при цьому для її постачання, у ціну за 1 кіловат годину включаються супутні послуги: обов’язкова послуга з передачі та за вибором замовника послуга з розподілу електричної енергії. Зазначенні послуги є регульованими (цінами) тарифами, які встановлюється регулятором та відповідно у разі їх зміни підлягає зміні ціна за 1 кіловат годину електричної енергії.

Чимала кількість замовників, у разі отримання повідомлення про зміну ціни за електроенергію від постачальника електричної енергії не до кінця розуміють, який алгоритм підняття ціни регульованої складової електричної енергії та які дії замовник має здійснити, в тому числі з врахуванням технічної реалізації майданчику через який замовник здійснює свої закупівлі. Так, у даному матеріалі розберемося, які особливості визначенні чинними нормами Особливостей щодо порядку внесення змін за даними випадками, який порядок підняття ціни регульованої складової ціни за 1 кіловат годину електричної енергії, як правильно оформити такі зміни та наведемо приклад додаткової угоди до договору про постачання електричної енергії. 

Ціни (тарифи) на послуги з передачі та розподілу електричної енергії: порядок їх встановлення та зміни.

Порядок ціноутворення на ринку електричної енергії регулюється Законом України «Про ринок електричної енергії» (надалі – Закон про ринок). Статтею 7 Закону про ринок визначено, що на ринку електричної енергії державному регулюванню підлягають:

пов'язані статті