Чи може бюджетна установа продовжити строк для укладення договору більше ніж 60 днів?

0
258

Строки для підписання договору про закупівлі за результатами проведених відкритих торгів визначені у абзацах третьому та четвертому пункту 49 Особливостей, а саме: 

договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через п’ять днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладення договору може бути продовжений до 60 днів

Тобто, законодавець дозволив замовнику, виключно у випадку обгрунтованої необхідності продовжити строк для укладання договору про закупівлю максимум до 60 днів.

Також звертаємо увагу, що відповідно до пунтку 21 Особливостей договір про закупівлю є нікчемним у разі, зокрема:

- укладення договору з порушенням строків, передбачених абзацами третім та четвертим пункту 49 цих особливостей, крім випадків зупинення перебігу строків у зв’язку з розглядом скарги органом оскарження відповідно до статті 18 Закону з урахуванням цих особливостей.

Все про строки у публічних закупівлях за посиланням.

Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Так, у статті 22 Закону міститься перелік відомостей,які обов_язково повинні зазначатися замовником у тендерній документації.  

Разом з тим, відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

З урахуванням зазначеного, рекомендуємо в тендерній документації вказувати строки для укладення договору відповідно до вимог Особливостей:

"З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника до органу оскарження договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через п’ять днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладення договору може бути продовжений до 60 днів. 

У разі подання скарги до органу оскарження після оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю перебіг строку для укладення договору про закупівлю зупиняється."

Останні новини