Чи є день аукціону першим робочим днем розгляду тендерних пропозиції?

1
159

Відповідно до пункту 41 Постанови №1178 розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої, шістнадцятої, абзаців другого і третього частини п’ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 цих особливостей.

Частина 10 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає, що строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції.

Водночас розраховувати початок строку з огляду на приписи цивільного законодавства.
Згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Отож, з огляду на дану норму, обчислювати початок перебігу строку у випадку, зазначення початку перебігу з дня слід починати з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Тобто день аукціону не слід розглядати як перший робочий день розгляду тендерних пропозицій. Натомість першим днем розгляду тендерних пропозицій буде перший день після дня аукціону.

Останні новини