Допорогові закупівлі: особливості та правила проведення

0
62

«Допорогові» закупівлі, уже сама назва цього виду говорить про те, що це закупівлі до певних вартісних меж, які визначенні в законодавстві, відповідно встановлені інші правила та порядки під час її проведення. Так, враховуючи вимоги Закону з урахуванням Особливостей така закупівля  може здійснюватися без використання або з використанням електронної системи закупівель. Водночас, «допорогові» закупівлі є одним з найбільш поширеніших видів, з якими має справу абсолютно кожен замовник, але і така закупівля має відбуватися з дотриманням встановлених правил та у визначений спосіб. 

Одним із запропонованих, у пункті 11 Особливостей способів проведення «допорогових» закупівель є здійснення таких закупівель без використання електронної системи, а саме шляхом укладанням «прямого» договору. І на перший погляд  може здатися, що укладення «прямого» договору не викликає труднощів та не потребує оформлення багатьох документів. Дійсно, даний спосіб здійснення закупівлі найпростіші у своїй реалізації з тієї точки зору, що не вимагає оприлюднювати в електронній системі закупівель документів, а лише мінімальний обсяг інформації. При цьому, чимало нюансів, які варто врахувати замовнику для дотримання законодавчих вимог. Деталі про алгоритм дій замовника при здійсненні закупівлі шляхом укладання «прямого» договору у матеріалах: 

Як уже згадувалося, що «допорогові» закупівлі можуть здійснюватися із використанням електронної системи закупівель, відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. Із наведених способів зрозумілою є закупівля шляхом використання електронного каталогу, який може бути використаний замовником якщо предметом є товар. Така закупівлі, хоч і є «допороговою», але має здійснюватися у відповідності до встановлено порядку.

Що ж залишилося розглянути ще один спосіб проведення «допорогових» закупівель із використанням електронної системи закупівель, відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель. Що ж це за закупівля? Аналізуючи нормативно – правові документи, вбачається, що це є закупівля в порядку, аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі. Так, можна припустити, що це є та саме закупівля, яка передбачена у статті 14 Закону. При цьому, використання даної закупівлі на сьогодні має свої особливості та ризики, які призводять до різних неприємних ситуацій для замовників. Тому, перед тим як замовник прийме рішення про використання такого виду закупівель, останньому варто ознайомитися із наступним матеріалом: 

#допорогові закупівлі#закупівлі через електронний каталог#навчання для початківців#основи закупівель#прямий договір

Останні матеріали

Зміст

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard