Статті

Звітування про виконання договорів про закупівлю продовжених на 20%

1
417

Замовники, які продовжили термін дії договору про закупівлю, на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році мають не забувати, що за такими договорами у замовника є обов’язок прозвітуватися про його виконання. У даному матеріалі розглянемо строки, які визначенні законодавцем щодо звітування про договір про закупівлю, тих що були продовженні, з’ясуємо та розберемо за прикладами у разі якщо обсяг та сума таких договорів не використана на 100 %, які дії мають бути замовника та як правильно рахувати строки для звітування про виконання такої категорії договорів про закупівлю. 

Законом України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) у частині 6 статті 41 та Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) у підпункті 8 пункті 19 надано право замовникам продовжити дію договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Нагадаємо, що таке право у замовника було по договорах про закупівлю, які були укладенні за наступними закупівлями:

  • відкриті торги у порядку визначеному Особливостями;
  • закупівлі через електронний каталог, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн за Особливостями;
  • закупівлі без використання електронної системи закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн для товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), 200 тис. грн для послуг з поточного ремонту, 1,5 млн грн для робіт за Особливостями (за умови, що така закупівля була здійснена до 24.02.2023 включно);
  • спрощена закупівля за Законом;
  • відкриті торги за Законом;
  • відкриті торги з публікацією англійською мовою за Законом;
  • торги з обмеженою участю за Законом;
  • конкурентний діалог за Законом;
  • переговорна процедура закупівлі за Законом;
  • спрощена закупівля за Постановою № 169.

Чому ми наводимо дану інформацію? Так як протягом 2022 року порядок здійснення закупівель регулювався та встановлювався різними нормативно-правовими актами, а саме Законом, постановою Кабміну від 28.02.2022 № 169 та Особливостями, а тому замовникам слід враховувати той факт, що застосування положення частини 6 статті 41 Закону було можливе лише для тих договорів про закупівлю. А в залежності від того нормативного документу, який діяв в часі та згідно якого проводилися закупівлі буде залежати, яку інформацію оприлюднює замовник у звіті про виконання договору про закупівлю. 

Строки, які визначенні законодавцем щодо звітування про договір про закупівлю, продовжених на 20%

пов'язані статті