Статті

Збільшення ціни за одиницю електричної енергії: враховуємо законодавчі обмеження

0
281

На сьогоднішній день ринок електричної енергії функціонує в повному обсязі, та з огляду на різні фактори, які впливають на формування ціни на всіх сегментах оптового ринку, вони мають дзеркальний вплив на формування ціни за одиницю кіловат години електричної енергії на роздрібному ринку для кінцевого споживача, в тому числі і для замовника. Практика показує, що ціна на електричну енергію дуже динамічно змінюється, а тому замовникам потрібно врахувати встановленні законодавчі зміни щодо (не)можливості зміни ціни за одиницю товару та врахувати їх у майбутніх договірних відносинах із електропостачальниками.

А відтак, одним із важливих питань, які постають перед замовниками як правильно провести зміни ціни за одиницю електричної енергії. У даному матеріалі розглянемо, що має врахувати замовник при необхідності внесення змін до істотних умов договору про закупівлю щодо збільшення ціни за одиницю електричної енергії, які встановленні законодавчі обмеження та врахуємо існуючу судову практику.

Даний матеріал потрібно розділити на дві частини:

  • зміна ціни за одиницю електричної енергії, згідно положень Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон);

та

  • зміна ціни за одиницю електричної енергії, враховуючи положення постановити Кабміну Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості).

Зміна ціни за одиницю електричної енергії, згідно положень Закону України «Про публічні закупівлі»

Відповідно до абзацу 3 пункту 2 постанови Кабміну 1178 від 12.10.2022 року закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.

пов'язані статті