Статті

Закупівля технічного обслуговування та / або ремонту автомобіля

4
544

На сьогоднішній день, все частіше підприємства, організації та установи, які є замовниками в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) оголошують закупівлі з придбання автомобілів для використання їх у своїй діяльності. Тому для таких замовників, рано чи пізно, виникає потреба у закупівлі технічного обслуговування та / або ремонту автомобіля, які знаходяться у їх власності. І тут постає багато питань адже даний вид закупівлі досить специфічний.

Відповідно до підпункту 1.3. пункту 1 Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 30.04.1998 № 102 (далі - Наказ №  102) є такі види обслуговування автомобілів, а саме:

  • технічне обслуговування автомобілів – операція або комплекс операцій із підтримання працездатності або справності автотранспортного засобу в період його використання за призначенням, зберігання й транспортування;
  • ремонт – комплекс операцій щодо відновлення справності або роботоздатності виробів та відновлення ресурсів виробів чи їх складових частин.

До технічного обслуговування автомобіля, зокрема, належать: операції із заміною шин і акумуляторних батарей, перевірка технічного стану, виконання робіт для підтримки його належного зовнішнього вигляду, санітарна обробка автотранспортного засобу, роботи щодо заправки експлуатаційними рідинами. Технічне обслуговування є профілактичним заходом залежно від пробігу й часу роботи автотранспорту.

Ремонт автомобіля розрізнять на поточний та капітальний.

Поточний ремонт – ремонт, що виконується для забезпечення або відновлення працездатності виробу і полягає у заміні та / або відновленні окремих частин. При цьому, згідно з пунктом 3.13 Наказу № 102, до поточного ремонту належать роботи, пов'язані з одночасною заміною не більше двох базових агрегатів (крім кузова і рами).

пов'язані статті