Статті

Закупівля природного газу замовниками на балансі яких перебувають гуртожитки

1
353

Чимало замовників має на балансі гуртожитки, які мають бути забезпечені природним газом, особливо у період опалювального сезону. Тож у цьому матеріалі розглянемо як здійснити таку закупівлю та чи можна окремо закупити природний газ для потреб замовника та окремо для забезпечення природним газом гуртожитку.

Законодавче регулювання

Підпунктом 4 пункту 4 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам, затвердженого постановою Кабміну від 19.07.2022 № 812 покладено спеціальні обов’язки на ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”» - щодо забезпечення постачання природного газу споживачам, що є підприємствами, установами, організаціями, на балансі яких перебувають гуртожитки (та / або інші житлові будівлі, у яких постійно або тимчасово проживають побутові споживачі), на умовах, передбачених пунктом 6-1 цього Положення.

Пунктом 6-1 Положення визначено, що ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”» постачає з 01.11.2022 до 15.04.2024 (включно) природний газ підприємствам, установам, організаціям, на балансі яких перебувають гуртожитки (та / або інші житлові будівлі, у яких постійно або тимчасово проживають побутові споживачі), в обсягах та для цілей забезпечення природним газом побутових споживачів таких гуртожитків (та / або житлових будівель) за ціною 7 420 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед).

Постачання природного газу здійснюється таким підприємствам, установам, організаціям за умови їх письмового звернення до ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”» та надання довідки, яка підтверджує перебування на балансі гуртожитку (та / або іншої житлової будівлі, у якій постійно або тимчасово проживають побутові споживачі).

Хто такий постачальник із спеціальними обов'язками? Згідно з пунктом 5 Правил постачання природного газу, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496 постачальник із спеціальними обов'язками - суб'єкт господарювання, на якого відповідно до статті 11 Закону України «Про ринок природного газу» Кабінетом Міністрів України покладені спеціальні обов'язки з постачання природного газу певній категорії споживачів та який не має права відмовити таким споживачам в укладенні договору постачання природного газу.

пов'язані статті