Статті

Закупівля послуг з вивезення побутових відходів: здійснюємо без порушення

2
334

Замовник, який є власником або наймачем, користувачем, у тому числі орендарем, джерел утворення побутових відходів, укладає договір з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснює оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів (частина 2 статті 35-1Закону України «Про відходи»). Отож, виникає необхідність розібратися, як визначити предмет закупівлі з вивезення побутових відходів, як визначити очікувану вартість такого предмету закупівлі, який вид закупівлі обрати замовнику для проведення закупівлі. Також пропонуємо розглянути які типові порушення кожен замовник має звернути увагу.

Як визначити предмет закупівлі: вивезення побутових відходів?

Враховуємо нормативно – правові акти: Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 (далі – Закон про відходи), Законах України «Про житлово-комунальні послуги» (надалі - Закон про ЖКП), Закон України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон), Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою Кабміну № 1070 від 10.12.2008 (зі змінами) (далі – Правила) тощо.

Із визначень наведених у статті 1 Закону про відходи вбачається, що побутовими відходами є відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення, власником яких є фізична або юридична особа, яка відповідно до закону володіє, користується і розпоряджається відходами.

Відповідно до статті 35-1 Закону про відходи, замовник, який є власником або наймачем, користувачем, у тому числі орендарем житлових та нежитлових будинків укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Відповідно замовник здійснює оплату за послугу з поводженням з побутовими відходами. Поводженням з відходами є дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.

Послугою з поводження з побутовими відходами є послуги з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, що надаються в населеному пункті згідно з правилами благоустрою території населеного пункту, розробленими з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту та затвердженими органом місцевого самоврядування (стаття 1 Закону про відходи).

пов'язані статті