Статті

Внесення змін до договору про закупівлю вугілля: практика ДАСУ

1
362

Відповідно до пункту 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин 2-5, 7-9 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та цих особливостей.

В той же час, досить часто сторони договору про закупівлю не можуть виконати умови договору про закупівлю, які визначались в договорі під час його підписання. Відповідно сторонам договору про закупівлю потрібно вносити зміни до нього.

При цьому, вносячи зміни до договору про закупівлю сторонам такого договору потрібно керуватися умовами, які визначені в пункті 19 Особливостей, в якому визначено, що істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, які визначені в даному пункті.

В свою чергу, внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності. Тому замовникам важливо дотримуватись законодавчих норм при внесенні змін до договору про закупівлю, зокрема при закупівлях вугілля.

Тому пропонуємо до огляду практику Державної аудиторської служби України при внесенні змін до договору про закупівлю.

пов'язані статті