Статті

Визначення очікуваної вартості електричної енергії, розподілу, компенсації перетікань реактивної електричної енергії

4
752

Кожний замовник щороку здійснює закупівлю електричної енергії, послуги з розподілу електричної енергії та у випадках визначених законодавством послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії на поточний рік або на період наступного року. Тому, перед замовником постає одне із важливих етапів це визначити очікувану вартість закупівлі за різними предметами закупівлі. Якщо говорити про визначення очікуваної вартості послуг з розподілу електричної енергії та послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, то у даному випадку справа трішки простіша так як є певні нормативи, які регулюють порядок визначення ціни (тарифу) на послугу. А, ось із визначенням очікуваної вартості електричної енергії як це показує практика справа не із легких. У даному матеріалі спробуємо розібратися як визначити очікувана вартість електричної енергії та інших супутніх послуг.

У статті, опублікованій на платформі TNDR. «Визначення предмета закупівлі електричної енергії, розподілу, компенсації перетікань реактивної електричної енергії» наведений аналіз норм національного законодавства щодо визначення предмету закупівлі електричної енергії та супутніх послуг з якого вбачається, що замовник задля закупівлі електричної енергії має здійснити закупівлі:

  • електричної енергії (з послугою передачі електричної енергії), як товару за показником четвертої цифри ЄЗС - 09310000-5 Електрична енергія;
  • послуги з розподілу електричної енергії за предметом закупівлі  65310000-9 — Розподіл електричної енергії;
  • послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії за ДК 021:2015: 65320000-2 — Експлуатація електричних установок.

пов'язані статті