Статті

Вимога про надання тендерного забезпечення після змін до Особливостей від 25.02.2023. Практика АМКУ

1
572

Постановою Кабміну від 17.02.2023 № 157 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» (далі – Постанова №157) були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості).

Проте, зазначені зміни викликають певні суперечності. Зокрема, одним з таких є (не) можливість встановлення в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, оскільки після внесених змін пункт 44 Особливостей викладений в новій редакції, що призводить до неможливості жодного учасника виконати умову, визначену пунктом 3 частини 3 статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі», що призведе до обов’язку замовника не повертати забезпечення тендерної пропозиції

Про дану суперечність зазначалось в статті «Чи потрібно вимагати забезпечення тендерної пропозиції після внесених змін 25.02.2023?», та в якій рекомендувалось не встановлювати у тендерний документації вимогу щодо надання учасником забезпечення тендерної пропозиції до приведення зазначених норм у відповідність.

Водночас, якої позиції з даного приводу дотримується Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія) поглянемо далі.

пов'язані статті