Статті

Відміна відкритих торгів: оновлена практика АМКУ

1
524

В ході проведення процедури закупівлі замовник може опинитися в ситуації, коли необхідно відмінити таку закупівлю. Зазвичай учасники не в захваті від таких рішень, та користуються своїм правом оскаржити відміну до АМКУ. Скарга, що стосується прийнятого замовником рішення щодо відміни відкритих торгів відповідно до пункту 50 Особливостей, подається протягом 10 днів з дати оприлюднення замовником рішення про відміну відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом). Отож, далі розглянемо, чи завжди учасник-скаржник отримує бажане та як замовнику все ж довести правомірність своїх дій.

Замовник НЕ ДОВІВ правомірність відміни через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень

Рішення  № 9591-р/пк-пз від 29.06.2023

Скаржник (учасник) зазначає, що в оприлюдненому в електронній системі замовником протоколі щодо прийняття рішення уповноваженою особою про відміну процедури закупівлі не міститься обґрунтованого розкритого опису порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.

Замовник зазначає, що під час проведення закупівлі на етапі розгляду тендерних пропозиції встановлено, що в тендерній документації не були враховані вимоги, що є суттєвими та впливають на якість та технічні характеристики надання послуг - супроводження охороною до медичних закладів.

При цьому, в оприлюдненому в електронній системі протоколі щодо прийняття рішення уповноваженою особою про відміну процедури закупівлі не міститься опису порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Адже, Особливості та Закон не містить обов'язку встановлення окремої вимоги у тендерній документації на закупівлю послуг - супроводження охороною до медичних закладів.

пов'язані статті