Статті

Технічна реалізація пункту 47 Особливостей на авторизованих електронних майданчиках для замовників

2
1076

Кожні зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливостей) це як своєрідний «квест» для замовників, який зводиться до того, що законодавець змінює правила та вносить нові умови для здійснення закупівель, а основне що потрібно для замовника це віднайти відповіді, і ще й окрім того правильні відповіді на ті запитання, які останній ставить після внесення змін. У загальному запитання замовників зводяться до того як правильно прочитати змінену норму чи як запропоновані положення технічно реалізовані на електронних майданчиках, або чи технічна реалізація відповідає змінам до Особливостей тощо. Неправильні відповіді приводять до неправильних дії замовника, а це загрожує відповідальністю та накладання штрафу. Звичайно, як і в кожній ситуації відповіді кожний замовник може шукати індивідуально, але такий пошук може відбуватися і командно, тобто із фахівцями платформи.

Так, черговими змінами до Особливостей законодавець визначив обов’язок замовника підтверджувати в електронній системі закупівель відсутність в учасника процедури закупівлі підстав, визначених підпунктами 1 і 7 пункту 47 Особливостей тому, у даному матеріалі розглянемо як на практиці замовнику виконати зазначену вимогу, у чому можуть виникнути розбіжність, враховуючи технічну реалізацію авторизованих електронний майданчиків, та з’ясуємо, які можливі дії для замовника з метою виконання вимог Особливостей.

Що ж визначено у пункті 47 Особливостей?

Пункт 47 Особливостей визначає положення, які стосуються підстав для відмови замовником учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язань відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі. Таких підстав пункт 47 Особливостей визначив 13, які учасник процедури закупівлі підтверджує шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції (крім підпунктів 1 і 7, абзацу 14 пункту 47 Особливостей).

пов'язані статті