Статті

Що варто врахувати під час укладання договору про надання послуги з розподілу електричної енергії. Практичні поради та приклад додатку до договору.

1
703

Практика цього року, а саме 2023 показала замовникам, які закуповують послугу з розподілу електричної енергії в операторів системи розподілу у відповідності до вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) про те, що тариф (ціна ) на послугу з розподілу електричної енергії встановлюється регулятором – НКРЕКП не один раз на рік, і не два рази на рік, а такі тарифи встановлюються та змінюються значно частіше.

Така ситуація призвела до того, що тарифи змінювалися, згідно рішень НКРЕКП, а замовники не розуміли як провести такі зміни в умовах укладених типових договорів, які не містили випадків зміни істотних умов договору. І звичайно, що дану ситуацію варто розділити на дві категорії замовників.

Перша, це замовники у яких річна потреба у закупівлі послуги з розподілу електричної енергії не перевищує 100 тис.грн. та яка дозволила замовникам укласти прямі договори про надання послуги з розподілу електричної енергії споживачу. У цієї категорії замовників ситуація мала більш гнучкий характер та надала їм право вчинити будь – які дії для врегулювання договірних відносин, в частині внесення змін до такого договору. Тому, як вихід окремі замовники укладали додаткові угоди або використовували вартість договору до вичерпання його суми.

Друга, це замовники у яких річна потреба у закупівлі послуги з розподілу електричної енергії дорівнювала або перевищувала 100 тис.грн. та які здійснили таку закупівлю за однією із виключень наведених у Особливостях, а саме згідно абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей. У цієї категорії замовників вирішення ситуації щодо внесення змін до договору було зовсім не таким простим як у першої категорії. Чому так? Тому що, укладаючи договір за виключеннями наведених у пункті 13 Особливостей, такий договір враховуючи положення пункту 17 Особливостей вважається договором про закупівлю. А відтак, зміни, які вносяться до істотних умов договору про закупівлю повинні вноситися із підстав визначених у пунктів 19 Особливостей та з обов’язковим оприлюдненням повідомлення про внесення змін до істотних умов договору.

пов'язані статті