Статті

Рекомендації замовникам щодо формування вимог у тендерній документації по включенню інфляційних витрат при закупівлі робіт

2
855

Будь-який замовник, хоч раз, але здійснював закупівлю робіт чи це капітальний ремонт приміщення, чи реконструкція дороги тощо. І як правило при формування тендерної документації для проведення відкритих торгів та встановленні вимог щодо визначення вартості договірної ціни робіт, які є предметом закупівлі замовники просто зазначають, що «договірна ціна визначається з урахуванням кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва». Але як показує практика та численні моніторинги закупівель ДАСУ, насправді не все так просто при визначенні договірної ціни та включення до неї коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами. Чому так? Є різні випадки на які не завжди звертають увагу замовники, але все залежить від вимог тендерної документації, які в подальшому будуть вказувати на дії замовника, отож розберемося у даному матеріали з такими випадками, наведемо приклади вимог у тендерної документації та надамо рекомендації, як діяти замовнику.

Для чого у вартість договірної ціни включаються кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами?

Звичайно, що положення які стосуються формування договірної ціни для визначення вартості будівництва містяться у Настанові з визначення вартості будівництва (зі змінами), затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (далі - Настанова).

Дана Настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти). Застосування цієї Настанови при будівництві об’єктів із залученням інших джерел фінансування обумовлюється договором.

пов'язані статті