Статті

Приклад документів для закупівлі електричної енергії на 2024 рік

11

Активно
6801

Закупівля електричної енергії, як і будь – яка інша закупівля, яка проводиться замовником передбачає прийняття певних рішень уповноваженої (відповідальної) особою та підготовку документів, які визначені Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженому постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості). Електрична енергія за своїм предметом є специфічним товаром, який потребує спеціальних знань для встановлення технічних, якісних та інших характеристик предмету закупівлі та окрім того законодавцем встановленні певні обмеження, які викладенні у пункті 29 Особливостей, та які обов’язково мають бути враховані замовником під час формування тендерної документації закупівлі.

Останні зміни, які враховані в матеріал: зміни внесені Постановою Кабміну від 02.04.2024 № 382, які набрали чинності 9 квітня 2024 року.

Положеннями Особливостей запропоновано замовнику враховуючи річну потребу у закупівлі електричної енергії та вартісні межі такої потреби різні види закупівель, а саме: закупівля без використання електронної системи закупівель, відкриті торги або закупівля через електронний каталог шляхом запиту ціни пропозицій. Зазначенні види закупівель передбачають підготовку різних по своїй суті документів з метою проведення того чи іншого виду закупівлі.

Тому, для полегшення роботи уповноваженої (відповідальної) особи у підготовці необхідних документів для закупівлі електричної енергії на 2024 рік до вашої уваги ми підготували приклади документів враховуючи вид закупівлі, який може бути застосований замовником.

Приклад протокольного рішення про проведення закупівлі за предметом закупівлі Електрична енергія без використання електронної системи, за умови, що вартість предмета закупівлі на рік є меншою ніж 100 тис. грн:

«Приклад протоколу уповноваженої особи про здійснення закупівлі електричної енергії без використання електронно системи закупівель».

Приклади документів для проведення закупівлі за предметом закупівлі Електрична енергія з використання електронної системи, за умови, що вартість предмета закупівлі на рік дорівнює або перевищує 100 тис. грн. за процедурою «відкриті торги»:

«Приклад протоколу про затвердження та оприлюднення РП та оголошення про відкриті торги»;

«Приклад тендерної документації для закупівлі електричної енергії з проектом договору про закупівлю»;

«Приклад проєкту договору про закупівлю про постачання електричної енергії споживачу».

«Приклад протоколу уповноваженої особи про надання пояснень на запит Держаудитслужби».

«Протокол уповноваженої особи про виконання рішення АМКУ».

Як альтернативу відкритим торгам Особливості також надають право замовнику провести закупівлю електричної енергії на 2024 рік шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу”, з урахуванням положень, визначених цими особливостями. Отож, пропонуємо приклади протокольних рішень щодо здійснення закупівлі електричної енергії через електронний каталог:

«Приклад протоколу про затвердження РП та проведення закупівлі (закупівля через електронний каталог від 100 тис грн)».

«Приклад протоколу про затвердження РП та проведення закупівлі (закупівля через електронний каталог до 100 тис грн)».

Окрім цього, на виконання вимог Постанови Кабміну «Про ефективне використання державних коштів» № 710 від 11.10.2016року (зі змінами) окремим замовникам, які є головні розпорядники бюджетних коштів, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня або суб’єкти господарювання державного сектору економіки, виникає необхідність у підготовці та/або оприлюдненні протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Тож, ми підготували приклади обгрунтувань технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме для закупівлі електричної енергії, послуги з розподілу електричної енергії та послуг з перетікань реактивної електричної енергії:

«Приклад обгрунтування технічних та якісних характеристик електричної енергії»;

«Приклад обгрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі послуги з розподілу електричної енергії»;

«Приклад обгрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі послуг з перетікань реактивної електричної енергії».

Також, у матеріалі «Що варто врахувати під час укладання договору про надання послуги з розподілу електричної енергії. Практичні поради та приклад додатку до договору.» детально описаний порядок укладання договору про надання послуги з розподілу електричної енергії, запропонований алгоритм дій замовників задля врахування вимог Особливостей під час укладання такого договору. При цьому, зазначенні вимоги Особливостей замовник може врегулювати шляхом укладання до договору про надання послуги з розподілу електричної енергії додатку до такого договору «Уточнення істотних умов закупівлі» або у разі якщо ОСР заперечує укладання окремого додатку, то варто всі наведенні умови передбачити в одному із існуючих додатків до договору. До вашої уваги приклад додатку:

«Приклад додатку до договору споживача про надання послуги з розподілу «Уточнення істотних умов закупівлі».

#відкриті торги#допорогові закупівлі#закупівлі електричної енергії#закупівлі через електронний каталог#прямий договір#спеціальні закупівлі

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard