Статті

Практика ДАСУ та АМКУ щодо відхилення тендерної пропозиції учасника з підстав, визначених у підпункті 1 пункту 44 Особливостей

3
288

На етапі розгляду тендерної пропозиції замовник часто вагається у правомірності своїх дій. Це цілком закономірно враховуючи відповідальність, визначену чинним законодавством у сфері публічних закупівель, замовник може отримати штраф, як за неправомірне відхилення тендерної пропозиції учасника, так і за невідхилення її. 

Відповідно необхідно не лише розібратися з підставами, визначеними Законом з урахуванням Особливостей та пильно розглядати тендерні пропозиції, але і врахувати практику Органу оскарження та висновків аудиторів. 

Пункт 44 Особливостей містить виключний перелік підстав, за наявності яких замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію. Відразу варто зазначити, що пункт 44 Особливостей розділяє окремо підстави для відхилення для учасника та для переможця.

У статті ми розглянемо практику ДАСУ та АМКУ щодо відхилення тендерної пропозиції  учасника з підстав, визначених у підпункті 1 пункту 44 Особливостей, а також звернемо увагу на ключові помилки замовника.

Учасник процедури закупівлі підпадає під підстави, встановлені пунктом 47 цих особливостей  (абзац 2 підпункту 1 пункту 44 Особливостей)

пов'язані статті