Статті

Практика ДАСУ та АМКУ щодо відхилення переможця процедури закупівлі з підстав, визначених у підпункті 3 пункту 44 Особливостей

2
224

Підпункт 3 пункту 44 Особливостей визначає обов'язок замовник відхилити переможця процедури закупівлі за наявністю однією із підстав, визначених даним пунктом. 

Нагадаємо, що пункт 44 Особливостей розділяє окремо підстави для відхилення для учасника та для переможця. Тому при прийнятті рішення про відхилення переможця необхідно врахувати його статус як суб'єкта закупівельного процесу.

Згідно з пунктом 37 частини 1 статті 1 Закону учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, фізична особа - підприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Відповідно до пункту 18 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

У статті ми розглянемо практику ДАСУ та АМКУ щодо відхилення тендерної пропозиції  переможця з підстав, визначених у підпункті 3 пункту 44 Особливостей, а також звернемо увагу на ключові помилки замовника.

Переможець процедури закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю (абзац 2 підпункту 3 пункту 44 Особливостей)

пов'язані статті