Статті

Позиції аудиторів щодо звітування про виконання договору про закупівлю

2
367

Відповідно до абзацу 1 пункту 4 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припиненя або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) у разі виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 цих особливостей, або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами, або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону.  

Пункт 12 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» визначає, що замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. 

Отож, у відповідності до наведених норм замовник повинен у разі виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами або ж розірвання договору про закупівлю опублікувати звіт про виконаний договір про закупівлю. 

Разом з тим, при виконанні зазначеної норми Державна аудиторська служба України (далі-ДАСУ) встановлює численні порушення. Тому далі розглянемо типові порушення при звітуванні про виконання договору про закупівлю, які встановлює ДАСУ. 

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

З огляду на практику моніторингів, що розглядалась, вбачається - аудитори встановлюють численні порушення щодо виконання вимог абзацу 1 пункту 4 Особливостей. 

При цьому, найбільш поширеним порушенням є відсутність звіту про виконання договору про закупівлю на момент здійснення моніторингу, незважаючи на те, що підстави для звітування про виконання договору про закупівлю настали та строк в 20 робочих днів для оприлюднення звіту про виконання договору вже пройшов. Тобто замовники «забувають» оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю після закінчення строку дії договору про закупівлю за умови його виконання сторонами. 

Тому замовникам слід враховувати наведену практику моніторингу та публікувати звіт про виконання договору, зокрема протягом в 20 робочих днів з дня, наступного за днем закінчення строку дії договору за умови його виконання, або ж протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем розірвання договору. 

Окрім цього, замовникам слід виконувати і інші вимоги при звітування про виконання договору, зокрема вимоги пункту 13 Постанови Кабміну від 2 серпня 2022 р. № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва» в частині публікації при оприлюдненні звіту про виконаний договір фактичної калькуляції собівартості локалізованого товару, що аудитори визначили як порушення в прикладі 4. 

#звітування у закупівлях#моніторинг закупівель

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard