Статті

Порушення допущені замовниками при розгляді тендерних пропозицій учасників  на практиці висновків моніторингів ДАСУ

1
218

Замовники під час розгляду тендерних пропозицій учасників тендерної документації допускаються порушень і з набранням чинності Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Тому у даному матеріалі розберемо порушення виявнені аудиторами з 19.10.2022 на прикладах висновків ДАСУ.

Варто нагадати, що статтею 164-14 КУпАП передбачено штраф на службових (посадових), уповноважених осіб замовника за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та / або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі у розмірі від 25 500 грн. до 51 000 грн.

Як бачимо із наведених штрафних санкцій, правові наслідки при виявлення порушень за результатами перевірки закупівлі є досить невтішними. Тому замовникам потрібно на постійній основі здійснювати аналіз таких висновків не лише по закупівлях, які безпосередньо проводилася замовником, але й враховувати «досвід» інших замовників для недопущення в майбутньому помилок під час проведення закупівлі в частині розгляду. Але важливо зазначити, що не завжди висновки моніторингу є правильними або правомірними.   

Тому, у даному матеріалі проаналізуємо «цікаві» висновки та проаналізуємо чи відповідають їх висновки вимогам законодавства.

пов'язані статті