Статті

Переможець не підписує договір про закупівлю: як зафіксувати відмову та правомірно відхилити

2
296

Закупівля майже завершилася і замовник визначив переможця - здавалося час видихнути із полегшенням, але переможець відмовляється від підписання договору про закупівлю, повідомляючи про це просто в телефонному режимі. Або навіть гірше: не виходить на зв'язок. Разом з тим, замовник має діяти в правовому полі.

Так, відповідно до абзацу 2 підпункту 3 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) замовник відхиляє переможця процедури закупівлі, якщо той відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю.

Однак, в даному випадку важливим моментом є підтвердження такої відмови, оскільки саме на замовника, а не на переможця покладено обов’язок укласти договір про закупівлю. Тобто замовник повинен вчинити певні активні дії для укладення договору про закупівлю.

Коли учасник змінює статус на переможця?

пов'язані статті