Статті

Передумови проведення поточного ремонту: які дії повинен вчинити замовник та на підставі якого документа його проводити?

6
1263

Необхідною передумовою проведення закупівель є визначення замовником потреби в таких закупівлях. Водночас окремі предмети закупівель мають певні особливості у визначенні такої потреби. Зокрема, таким предметом закупівлі є послуги з поточного ремонту. Так, щоб здійснити закупівлю послуг з поточного ремонту замовнику необхідно визначити перелік таких послуг. Відповідно, які дії повинні здійснити замовники задля визначення переліку послуг з поточного ремонту та на підставі якого документу визначати такий перелік розглянемо в цій статті.

Що передує проведенню поточного ремонту?

Статтею 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначені огляд, обстеження та паспортизація об’єктів будівництва. Зокрема, даною нормою визначені наступні вимоги до такого огляду та обстеження:

1. власники або управителі об’єктів будівництва забезпечують поточний огляд і періодичне обстеження прийнятих в експлуатацію у встановленому законодавством порядку об’єктів протягом усього періоду їх існування та несуть відповідальність за їх експлуатацію згідно із законом;

2. обстеження об’єкта здійснюється з метою визначення його фактичного стану та оцінки його відповідності основним вимогам до будівель і споруд, визначеним законодавством, та вжиття заходів для забезпечення надійності та безпеки під час його експлуатації.

Порядок проведення обстеження встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Методика проведення обстеження та оформлення його результатів встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури. Вартість проведення обстеження визначається згідно із кошторисними нормами України щодо ціноутворення у будівництві.

пов'язані статті