Статті

Особливості придбання природного газу з 31.03.2023

0
486

Залишається все менше часу до завершення строку дії договору про закупівлю природного газу, який укладений із ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Проте станом на 20.03.2023 відсутні нормативно-правові акти, які б надавали законодавчу можливість придбати природний газ у ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» для задоволення потреби до кінця опалювального сезону 2022-2023. Відповідно у замовників постає доволі логічне запитання: що робити? У цьому матеріалі ми розглянемо варіанти дій та проаналізуємо їх переваги та ризики.

Варіант № 1 – постачальник «останньої надії» природного газу

Перший варіант, який спадає на думку закупівельників – перехід на постачальника «останньої надії» природного газу, проте у статті «Чи можна закупити природний газ у постачальника «останньої надії» з 31.03.2023?» ми розібрали, що законодавчі підстави для такого переходу відсутні. Єдиним виключенням є замовники, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави, згідно з переліком, який затверджується центральними органами виконавчої влади відповідно до їх повноважень відповідно до Положенням про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 222 (далі Положення). До речі постачання природного газу постачальником «останньої надії» споживачам згідно з переліком споживачів здійснюється за ціною 32 000 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1 000 куб. метрів газу.

Замовнику, щоб визначити чи належить він до споживачів, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави та чи включений він до відповідного переліку споживачів необхідно звернутися до свого центрального органу виконавчої влади. Це варто зробити у письмовому вигляді.

пов'язані статті