Статті

ДАСУ зобов’язує замовника розірвати договір / договір про закупівлю, але такий договір уже повністю виконаний

1
106

Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії. Наразі аудитори можуть проводити моніторинг закупівлі до закінчення дії договору / договору про закупівлю.

Разом з тим, на момент початку моніторингу або під час його проведення договір / договір про закупівлю може бути вже повністю виконаний. Тож в статті будемо аналізувати наявну практику ДАСУ та суду, а також розглянемо алгоритм дій замовника в такій ситуації.

Разом із поясненнями на запит органу контролю замовники  зазначали, що умови договору про закупівлю виконані в повному обсязі. Такі дії замовників досить правильні, адже аудитори врахували факт виконання договору про закупівлю під час визначення зобов'язань щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. 

Разом з тим, в обох закупівлях встановлені порушення, які передбачають притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за статтею 164-14 КУпАП. Відповідно до частини 9 статті 8 Закону у разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника та/або уповноважена особа замовника не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником відповідно до висновку. Проте, у наведених закупівлях аудитори не поставили “відмітку” про усунення порушень. Тому є ризик, що контролюючий орган, все ж намагається в таких випадках вчинити дії щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності. 

Дещо складніша ситуація, коли замовник до моменту оприлюднення висновку не повідомив ДАСУ про виконання договору, або ж виконання договору співпало із датою оприлюднення висновку.

В даному прикладі замовник тільки після оприлюднення висновку зазначив, що станом на дату оприлюднення висновку договір про закупівлю виконаний в повному обсязі, тому Замовник не може його розірвати. 

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

У разі виконання замовником договору / договору про закупівлю до моменту оприлюднення висновку про результати моніторингу процедури закупівлі варто повідомили  ДАСУ або разом із відповіддю на запит про надання пояснень, або ж як пояснення з власної ініціативи.  Враховуючи наявну практику аудитори все ж беруть до уваги факт виконання договору під час визначення зобов'язань щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. Якщо ж замовник не повідомив ДАСУ про повне виконання договору / договору про закупівлю, або повідомив, але аудитори у висновку зобов’язують розірвати такий договір, тоді  на виконання частини 8 статті 8 Закону варто зазначити інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень у зв'язку із  виконання договору / договору про закупівлю. А також, оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення. 

#виконання договору#договір про закупівлю#моніторинг закупівель

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard