Чи потрібно зазначати номенклатурні позиції при укладенні прямих договір про закупівлю згідно виключень, які передбачені Особливостями?
Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості).
Згідно з пунктом 13 Особливостей придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у випадках, які передбачені даним пунктом та відповідно замовники можуть укладати прямі договори про закупівлю.
Однак укладаючи такі договори про закупівлю замовники інколи задаються наступним питання - чи повинні замовники виконувати вимоги наказу Мінекономіки № 1082 від 11.06.2020 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (далі – Порядок 1082), яким визначено, що замовники вносячи інформацію до електронної системи закупівель повинні зазначати назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі та код товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі?
Так, в пункті 14 Порядку № 1082 зазначено наступне. Під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами 2-4 пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо:
- § назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
- § коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Отож, у відповідності до Порядку № 1082 замовники зобов’язані якнайдетальніше зазначати кожну номенклатурну позицію предмета закупівлі. Водночас дана вимога стосується закупівель під час яких оприлюднюється оголошення про проведення конкурентних закупівель (спрощена закупівля, відкриті торги, конкурентного діалогу, торгів з обмеженою участю) та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури. Однак дана вимога не поширюється на випадки укладення прямого договору про закупівлю згідно пункту 13 Особливостей.
Тому замовники укладаючи договори про закупівлю у відповідності до пункту 13 Особливостей не зобов’язані виконувати вимоги пункту 14 Порядку № 1082 щодо зазначення номенклатурних позицій предмета закупівлі та коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
пов'язані статті
05 трав.
Здійснення закупівлі по нагальній потребі згідно підпункту 4 пункту 13 Особливостей29 квіт.
Закупівля послуг з адвокатської діяльності згідно підпункту 9 пункту 13 Особливостей23 квіт.
Додаткова потреба: як визначати, алгоритм дій та приклади18 квіт.
Закупівля додаткових робіт та послуг згідно підпункту 8 пункту 13 Особливостей18 квіт.
Які рішення уповноваженої особи оприлюднюємо в електронній системі закупівель, а які ні: зведений перелік