Статті

Чи потрібно завантажувати підтверджуючі документи під час оприлюднення звіту згідно підпункту 6 пункту 13 Особливостей

1
194

Відповідно до пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у випадках, які передбачені даним пунктом.

Найбільш часто замовники укладають прямий договір про закупівлю згідно даного пункту Особливостей у випадку, який передбачений підпунктом 6:

  • відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі).

При цьому, в замовників при укладенні договору про закупівлю в даному випадку виникає питання чи потрібно завантажувати в електронну систему закупівель документи на підтвердження зазначеної підстави для укладення договору про закупівлю, оскільки укладати договір про закупівлю згідно пункту 13 Особливостей замовники можуть у випадку настання підстав, які визначені в даному пункті Особливостей.

пов'язані статті