Чи потрібно завантажувати підтверджуючі документи під час оприлюднення звіту згідно підпункту 6 пункту 13 Особливостей
Відповідно до пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у випадках, які передбачені даним пунктом.
Найбільш часто замовники укладають прямий договір про закупівлю згідно даного пункту Особливостей у випадку, який передбачений підпунктом 6:
- відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі).
При цьому, в замовників при укладенні договору про закупівлю в даному випадку виникає питання чи потрібно завантажувати в електронну систему закупівель документи на підтвердження зазначеної підстави для укладення договору про закупівлю, оскільки укладати договір про закупівлю згідно пункту 13 Особливостей замовники можуть у випадку настання підстав, які визначені в даному пункті Особливостей.
Так, якщо звернутись до останнього абзацу пункту 13 Особливостей, то в ньому йдеться про те, що за результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження у річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника.
Пункт 3-8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначає: установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та / або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та / або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та / або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).
В свою чергу, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель замовники оприлюднюють відповідно до частини 3 статті 3 Закону. Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити таку інформацію:
- дата укладення та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг);
- найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;
- найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
- місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону;
- назва предмета закупівлі;
- кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
- ціна, зазначена в договорі про закупівлю / документі (документах), що підтверджує (підтверджують) придбання товару (товарів), робіт чи послуги (послуг), та строк виконання договору.
У звіті про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.
Тож зазначені норми не містять обов’язку завантажувати підтверджуючі документи при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Але відповідно до пункту 10 частини 1 статті 10 Закону замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та всі додатки до нього протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Відповідно уповноважена особа має обов’язок оприлюднити договір про закупівлю разом з усіма додатками до нього у форматі PDF протягом трьох робочих днів.
Враховуючи викладене вище замовники при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи не зобов’язані завантажувати в електронну систему закупівель будь-яких підтверджуючих документів, окрім договору про закупівлю.
Водночас вище зазначені норми не забороняють оприлюднювати такі документи, тому замовники можуть оприлюднювати підтверджуючі документи при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
пов'язані статті
08 трав.
Наскільки правомірно аудитори в «допорогових» закупівлях встановлюють порушення вимог «прозорого будівництва»07 трав.
Внесено зміни до пункту 13 Особливостей05 трав.
Здійснення закупівлі по нагальній потребі згідно підпункту 4 пункту 13 Особливостей29 квіт.
Закупівля послуг з адвокатської діяльності згідно підпункту 9 пункту 13 Особливостей23 квіт.
Додаткова потреба: як визначати, алгоритм дій та приклади