Чи можна відхилити учасника у закупівлі через електронний каталог шляхом запиту ціни пропозицій?
Замовник проводячи закупівлю через електронний каталог, шляхом проведення запиту ціни пропозицій, звичайно проводить таку закупівлю використовуючи технічні налаштування майданчиків через які здійснюються закупівлі. Попри це не кожний замовник, чомусь враховує положення нормативно-правових актів, у відповідності до якого проводиться закупівля через електронний каталог. Недотримання окремих норм, як правило відбувається у замовників на етапі «кваліфікації» учасника, який є переможцем відбору постачальника. Тобто, це той етап коли електронна система закупівель визначила переможця, але по якихось критеріям такий переможець відбору не відповідає вимога замовника. І звичайно, такий замовник за аналогією, відкритих торгів та враховуючи технічну можливість майданчика здійснює таку дію як «відхилення» або «дискваліфікація» учасника. Але, чи відповідають такі дії чинному законодавству, розберемося у даному матеріалі.
Що ж визначено Особливостями?
Пунктом 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) надано право замовнику, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснювати закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі - послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених особливостями.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік20 листоп.
Приклади проєктів договорів для закупівель через електронний каталог16 листоп.
Приклад документів для закупівлі електричної енергії на 2024 рік09 листоп.
[дійсний] Алгоритм закупівлі через електронний каталог з 02.11.2023, якщо вартість предмета закупівлі на рік ≥ 100 тис. грн08 листоп.
Оновлений порядок закупівель через електронний каталог: аналіз, практика та рекомендації