Статті

Чи може Держаудитслужба перевіряти дискримінаційні умови тендерної документації? Позиція суду

0
218

Одним із принципів публічних закупівель є недискримінація учасників та рівне ставлення до них. Окрім цього, частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

У відповідності до зазначених норм, замовники не можуть встановлювати в тендерній документації умов, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Водночас до компетенції якого органу належить перевірка дотримання зазначених умов? Чи може їх дотримання контролювати Державна аудиторська служба України (далі – ДАСУ)?

Абзацом 1 частини 1 статті 8 Закону визначено, що моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю). Таким органом є ДАСУ.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 8 Закону моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.

пов'язані статті