Статті

Аналізуємо порушення допущені замовниками у тендерній документації на практиці висновків моніторингів ДАСУ

0
95

Замовники під час формування тендерної документації для проведення відкритих торгів допускають чимало порушень, нажаль не змінилася ситуація і з набранням чинності Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Тому у даній статті розберемо порушення виявнені аудиторами з 19.10.2022 на прикладах висновків ДАСУ.

Але перед тим як перейти до їх налізу варто нагадати, що статтею 164-14 КУпАП передбачено штраф на службових (посадових), уповноважених осіб замовника за те, що тендерна документація складена не у відповідності із вимогами закону у розмірі 1#nbsp;700 грн.

Також нагадаємо, що відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закону) з урахуванням цих особливостей. Відповідно замовник має керуватися статтею 22 Закону в частині, що не суперечить Особливостям.

Порушення № 1. Не зазначено посаду посадової особи замовника, уповноваженої здійснювати зв'язок з учасниками

пов'язані статті