Статті

Аналізуємо оновлені підстави для відмови в участі у відкритих торгах

0
482

З набранням чинності сьомих змін, 25.02.2023, до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування., затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) перелік підстав для відмови в участі у відкритих торгах визначений пунктом 44 Особливостей, а не статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Тож у цьому матеріалі проаналізуємо оновлені підставі для відмови в участі у процедурі закупівлі та розберемо як встановлювати вимоги до учасників та переможця відкритих торгів.

Підстава № 1 – підпункт 1 пункту 44 Особливостей

Замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в разі, коли замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо наймання на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі.

Єдине, що змінено у даній підставі – слово «найму» замінено на «наймання». Але також варто звернути увагу на те, що пункт 44 Особливостей не забороняє замовнику вимагати підтвердження підпунктів 1 та 7, як це було у частині 4 статті 17 Закону.

Окрім цього абзацом 16 пункту 44 Особливостей визначено, що учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, зазначених в цьому пункті (крім абзацу 14 цього пункту), шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції.

А згідно з абзацом 15 пункту 44 Особливостей переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці 14 цього пункту.

пов'язані статті