Статті

Алгоритм відміни відкритих торгів

2
972

У замовників, які проводять закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом застосування відкриті торги за порядком визначеним Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) можуть виникнути випадки, у разі настання яких замовник має відмінити відкриті торги.

У свою чергу замовники звикли, що випадки відміни відкритих торгів прямо були визначенні нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон), тож після набрання чинності Особливостей замовникам теж слід керуватися положеннями та випадками, які зобов’язують замовника відмінити відкриті торги, але з урахуванням Особливостей. Тому у даному матеріалі розглянемо положення Особливостей та визначимо алгоритм дії замовника у разі відміни відкритих торгів.

Також, потрібно врахувати, що Законом були визначенні випадки автоматичної відміни відкритих торгів,  відміни відкритих торгів, як зобов’язуюча норма, та випадки коли замовник мав право визнати відкриті торги, такими, що не відбулися, що ж до Особливостей, то у даному нормативному документі такі випадки розділені на автоматичну відміну відкритих торгів та зобов’язуючу норму.

Так, у відповідності до пункту 48 Особливостей відкриті торги автоматично відміняються електронною системою закупівель у разі:

  1. відхилення всіх тендерних пропозицій (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником) згідно з цими особливостями;
  2. неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями.

пов'язані статті