Підвищення кваліфікації уповноважених осіб в квітні 2023: практикум
Майже кожного місяця приймаються зміни до законодавства у сфері публічних закупівель, тож уповноваженим особам необхідно бути більш пильними та уважними задовольняючи потребу свого підприємства. Пропонуємо вам вдосконалити свої знання не на своїх помилках, а на помилках допущених колегами. В цьому відеокурсі ми протягом трьох уроків розбирати порушення на практичних прикладах, вчилися аналізувати норми чинного законодавства та застосовувати їх на практиці. Ви відчуєте себе перевіряючими, аби краще зрозуміти на що необхідно звертати увагу під час проведення відкритих торгів, формування тендерної документації та встановлення вимог до учасників та переможців.
Відеокурс по запису навчання, що проводилось: 19-21 квітня 2023
Спікери навчання: Анна Селютіна, експерт з публічних закупівель, досвід у закупівлях з 2016 року. Екс комерційний директор з питань публічних закупівель будівельної команії, екс головний редактор Радника в сфері державних закупвель. Автор статей та курсів з публічних закупівель. Незалежний експерт з публічних закупівель, партнер TNDR.
Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, з командою TNDR.
Питання, які розглядали на навчанні:
Підвищення кваліфікаціх складається із трьох етапів та включає три відеоуроки. Кожен урок: самостійна робота у вигляді домашнього завдання, вивчення теоретичного матеріалу та розбір самостійного опрацювання завдань. Намагайтесь виконати домашні завдання самостійно, але якщо не зробити - не хвилюйтесь, на уроках ми будемо робити розбір.
Відеоурок 1. Підготовка до проведення відкритих торгів
- Оголошення про проведення відкритих торгів
Перед відеоуроком вам необхідно виконати домашнє завдання, яке полягає в аналізі наступних оголошень про проведення відкритих торгів:
- № UA-2023-04-11-006708-a;
- № UA-2023-04-11-003841-a;
- № UA-2023-04-11-007524-a;
- № UA-2023-04-11-005243-a
та виявленні порушень, допущених уповноваженими особами під час їх оприлюднення.
У відеоуроці ми проаналізуємо усі порушення, які ви знайшли під час виконання домашнього завдання, розберемо їх та надамо практичні поради з урахуванням практики ДАСУ.
- Тендерна документація без порушень.
Відчуйте себе перевіряючим та проаналізуйте тендерну документацію на відповідність чинному законодавству перед онлайн-навчанні. А в самому відеоуроці ми розберемо кожне порушення, яке було допущене у тендерній документації (окрім кваліфікаційних критеріїв та підстав для відмови в участі у відкритих торгах, адже це теми другого навчального дня), розглянемо актуальну практику Органу оскарження та ДАСУ і наведемо приклади вимог, які мають бути зазначені замовником у тендерний документації.
Домашнє завдання: проаналізувати приклад встановлених кваліфікаційних критеріїв та підстав для відмови в участі у відкритих торгах й знайти допущенні порушення.
Відеоурок 2. Кваліфікаційні критерії та підстави для відмови в участі у відкритих торгах
- Кваліфікаційні критерії: при закупівлі яких предметів застосовувати та як встановити
Навчимося розрізняти дискримінаційні вимоги враховуючи практику Органу оскарження та доцільно встановлювати кваліфікаційні критерії під час проведення відкритих торгів.
- Підстави для відмови в участі у викритих торгах, визначені пунктом 44 Особливостей
Проаналізуємо результати домашнього завдання, розберемо дії замовника під перевірки учасника на відсутність підстав для відмови в участі у відкритих торгах та надамо практичні поради.
Відеоурок 3. Кваліфікація учасника та документи переможця
- Кваліфікація учасника: як не допустити помилки
На реальних прикладах розберемо особливості кваліфікації учасників, проаналізуємо в яких випадках необхідно надавати учаснику 24 години на виправлення невідповідностей, а в яких одразу відхиляти. Також розглянемо практику Органу оскарження та ДАСУ.
- Документи переможця
Проаналізуємо які документи має надати переможець відкритих торгів та в які строки. Розберемо чи має замовник перевіряти переможця на відсутність підст
Тривалість відеокурсу: 7 годин 00 хвилин (відеоурок 1 - 2 години 20 хвилин, відеоурок 2 - 2 години 40 хвилин, відеоурок - 2 години)
Відеоурок 1. Підготовка до проведення відкритих торгів
Корисні посилання та презентації лектора за цим посиланням
Домашнє завдання за цим посиланням
Відеоурок 2. Кваліфікаційні критерії та підстави для відмови в участі у відкритих торгах
Корисні посилання та презентації лектора за цим посиланням
Відеоурок 3. Кваліфікація учасника та документи переможця
Корисні посилання та презентації лектора за цим посиланням
пов'язані статті
19 листоп.
Замовник не зазначив в оголошенні інформацію про забезпечення тендерної пропозиції, порушення чи ні та яка відповідальність18 листоп.
12 тестів щодо підготовки тендерної документації15 листоп.
Чи можна не встановлювати вимогу по локалізації, якщо товар, який потрібний замовнику повністю іноземного виробництва15 листоп.
Тендерна / цінова пропозиція, як окремий документ: варто чи не варто вимагати13 листоп.
Чи повинен замовник зазначити в оголошенні про проведення відкритих торгів інформацію про забезпечення виконання договору про закупівлю