Недобросовісний постачальник: які дії може вчинити замовник для власного захисту
Що не кожен замовник опинявся у ситуації коли постачальник після укладання договору не виконав зобов’язання або виконував зобов’язання із неналежною якістю, яка визначена договором. Так, мова йде саме про тих постачальників, які до прикладу відмовлялися від постачання товару у разі якщо замовник не приймав пропозицію щодо збільшення ціни за одиницю товару, що призводило до розірвання договору. Також, можна віднести до випадків виконання договору неналежної якості поставку товару з порушення якісних характеристик товару, або порушення строків поставки тощо.
Коли виникають проблеми із виконанням договору зі сторони постачальника, а товар вкрай потрібен замовник приймає рішення розірвати укладений договір та провести нову закупівлю. Попри це, є непоодинокі випадки, що той самий недобросовісний постачальник знову ж таки приймає участь у новій закупівлі. І, маючи негативний досвід співпраці з таким постачальником звичайно, що замовник шукає шляхи як відхилити пропозицію такого учасника або не укласти з ним договір. Чому і постає питання, як замовнику це зробити використовуючи існуючі механізми та водночас не порушуючи вимоги чинного законодавства.
Тому в цьому відеоуроці проаналізували законодавчі норми, які може використовувати замовник до недобросовісного постачальника та розібрали, які інструменти може використовувати останній задля досягнення результату щодо можливості не співпрацювати із недобросовісним постачальником.
Про що ви дізнаєтесь
Хто такий недобросовісний постачальник та як встановити вимоги в умовах закупівлі, що можуть працювати на користь замовника
Які інструменти та законодавчі норми може використовувати замовник під час проведення закупівлі, враховуючи вид закупівлі
Формування умов проєкту договору: чому потрібно замовнику звертати особливу увагу під час його підготовки
Відеоурок читає
Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, з командою TNDR.
Питання, розглянуті в уроці
- Недобросовісний постачальник хто він такий та як його кваліфікувати замовнику.
- Законодавчі норми встановленні у спеціальних НПА, які можуть використовуватися замовником, як під час проведення закупівлі, так і під час виконання договору.
- Можливі дії та інструменти, які може використовувати замовник під час проведення запиту пропозицій у разі закупівлі товарів.
- Проведення відкритих торгів: (не) можливість встановлення вимоги у тендерній документації щодо недобросовісного постачальника та як розглядати пропозицію такого учасника.
- Чи може замовник використовувати інформацію щодо недобросовісного постачальника, які виникали у правовідносинах з іншими замовниками?
- Вимоги у закупівлі, якими передбачено надання зразків товару дієві чи ні
- Особливості підготовки проєкту договору: включення умов, які можуть захисти замовника під час виконання договору та чому це потрібно робити.
- Виконання договору: аналіз умов та можливий алгоритм дій замовника для захисту замовника під час виконання договору та на майбутні періоди.
В кінці розбирали питання закупівельників по темі
Тривалість відеоуроку: 1 година 45 хвилин
Відеоукрок та матеріали до нього
Корисні матеріали та презентація по відеоуроку за посиланням.
пов'язані статті
17 лип.
Практикум недостовірна інформація: виявлення та підстава для відхилення17 лип.
Відхилення тендерної пропозиції як такої, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та / або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей17 лип.
Чи наявні ризики для замовника, якщо укладається договір на ціни вище ринкових та як убезпечити себе16 лип.
Технічна специфікація до предмета закупівлі16 лип.
Відхилення учасника процедури закупівлі, який підпадає під підстави, встановлені пунктом 47 Особливостей