Рішення АМКУ № 8062-р/пк-пз від 02.07.2026, закупівля UA-2026-06-11-010211-a

Скаржник зазначає, що очікувана вартість закупівлі згідно з оголошенням про проведення закупівлі: 125 756 923,00 грн (з ПДВ).

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

Всього по зведеному кошторисному розрахунку з урахуванням витрат за підсумком: 129 044,020 тис. грн. з ПДВ., при цьому без ПДВ разом складає: 107 120,017 тис. грн. В даному документі наявні окремі витрати, які не можуть бути включені до даної закупівлі, оскільки не можуть бути покладені на підрядника та повинні здійснюватись в межах інших закупівель або самостійно Замовником, оскільки не передбачені в технічному завданні закупівлі: - Глава 10 (кошти на утримання служби замовника (1%), кошти на здійснення технічного нагляду (1,5%), кошти на формування страхового фонду документації, кошти на покриття вартості видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту (клас наслідків – СС2), кошти на проведення контрольного топографо-геодезичного знімання, кошти на проведення технічної інвентаризації) – всього 2154,487 тис. грн. - Глава 12 (вартість проектних робіт (коригування), вартість експертизи проектної документації (коригування), кошти на здійснення авторського нагляду) – всього 127,027 тис. грн. - Кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва – всього 1526,003 тис. грн. Отже, при виключенні цих витрат з Всього по зведеному кошторисному розрахунку, отримуємо всього 103 312 500 тис. грн. без ПДВ. При врахуванні ПДВ 20% отримуємо 123 975 000,00 грн. з ПДВ. Дана сума не узгоджується з сумою очікуваної вартості закупівлі 125 756 923,00 з ПДВ (різниця складає 1 781 923,00 грн з ПДВ.).

Отже, Замовником невірно визначено очікувану вартість закупівлі. Некоректне визначення очікуваної вартості закупівлі порушує право Скаржника на відкритість, прозорість, об’єктивне визначення переможця, недискримінацію учасників, оскільки в подальшому може стати підставою для відміни закупівлі або призвести до розторгнення договору про закупівлю (у разі його укладання) за результатом здійсненого моніторингу тощо, що є дискримінаційним для Скаржника.

Скаржник просить зобов’язати Замовника внести зміни до документації та/або оголошення про проведення закупівлі та викласти коректну суму очікуваної вартості закупівлі та/або включити до технічного завдання невраховані Замовником витрати, які Учасники повинні включити у вартість ціни пропозиції при складанні пропозиції.

Замовник зазначає, що очікувана вартість сформована на підставі затвердженої та кошторисної частини ПКД, що отримала позитивний експертний звіт. Розрахунок очікуваної вартості здійснюється Замовником згідно з внутрішніми розпорядчими документами та чинним законодавством. Той факт, що певні кошти (наприклад, технічний нагляд чи експертиза) не виплачуються підряднику напряму, не означає, що вони не повинні входити до загального обсягу фінансування процедури закупівлі за даним об'єктом будівництва. Підрядник при формуванні своєї договірної ціни заповнює виключно ті статті витрат, які стосуються його будівельних робіт, і його цінова пропозиція може бути нижчою за очікувану вартість. Дискримінація тут відсутня.

АМКУ висновує, що Скаржник не довів, яким чином визначення очікуваної вартості порушує його права та законні інтереси, пов'язані з участю у Процедурі закупівлі, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.