Моніторинг № UA-M-2026-07-13-000019, закупівля № UA-2026-07-02-001238-a

Витяг з висновку за результатами моніторингу: відповідно до звіту від 02.07.2026 про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (далі – Звіт) та звіту про укладений договір від 02.07.2026 Замовник уклав договір про надання послуг від 30.06.2026 № 86-о (Договір № 86-о) із Кіцманським ВУЖКГ (#03357599) на суму 849 995,60 грн з ПДВ та оприлюднив 02.07.2026 даний договір в електронній системі закупівель.

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

Згідно з інформацією, розміщеною Замовником у полі «Обґрунтування проведення неконкурентної закупівлі» підставою застосування неконкурентної закупівлі є підпункт 6 пункту 13 Особливостей № 1178, а також зазначив номер закупівлі за відкритими торгами, які не відбулися ID:UA-2026-06-02-013889-a.

Проведеним аналізом електронної системи закупівель Prozorro щодо закупівель, оголошених/здійснених Замовником, встановлено, що Замовником оголошувалася закупівля Послуг з благоустрою території із залученням спеціалізованої техніки (земляні роботи, планування територій, перевезення вантажів, утримання територій) (далі – Послуги з благоустрою), очікуваною вартістю 850 000,00 грн з ПДВ за процедурою відкритих торгів з особливостями за номером ID: UA-2026-06-02-013889-a, яка не відбулася через відсутність пропозицій.

Тобто, у Замовника наявні підстави для укладення Договору № 86-о для закупівлі Послуг з благоустрою без використання електронної системи закупівель за номером ID: UA-2026-07-02-001238-a, оскільки відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей № 1178 придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом.

Проте, у підпункті 6 пункту 13 Особливостей № 1178 встановлена імперативна вимога, відповідно до якої предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

Однак, здійснюючи дану закупівлю за номером UA-2026-07-02-001238-a, Замовником в порушення вимог підпункту 6 пункту 13 Особливостей № 1178 укладено з Кіцманським ВУЖКГ Договір № 86-о, умови якого відрізняються від змісту проєкту договору до тендерної документації за процедурою відкритих торгів з особливостями, що не відбулися за номером ID: UA-2026-06-02-013889-a. Зокрема, у Договорі № 86-о розділ 3 «Ціна договору» доповнено пунктом 3.3 Джерело фінансування кошти місцевого бюджету, КПКВ - 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів», КЕКВ -2240 «Оплата послуг (крім комунальних)», якого не містив проєкт договору про закупівлю. Також, Договір № 86-о доповнено новим розділом 12 «Антикорупційне застереження».

Керуючись частиною п’ятою статті 8 Закону під час здійснення моніторингу процедури закупівлі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області оприлюднило Замовнику запит про надання пояснень.

Проте, надане Замовником пояснення не спростовує встановленого порушення вимог підпункту 6 пункту 13 Особливостей № 1178 в частині невідповідності умов укладеного Договору № 86-о умовам проєкту договору за процедурою відкритих торгів, що не відбулися, оскільки Замовником всупереч вимогам підпункту 6 пункту 13 Особливостей № 1178 внесено зміни (доповнення) до Договору № 86-о, що зазначеним підпунктом пункту 13 Особливостей № 1178 не передбачено.

Крім того слід зазначити, що відповідно до законодавства про закупівлі та Цивільного Кодексу України (зокрема, статті 654), вносити зміни до договору слід після укладення договору на тих умовах, що були викладені у проекті договору, шляхом укладення додаткової угоди до укладеного договору (зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється).