Визначення предмету та очікуваної вартості закупівлі ЕЕ
Визначення предмета закупівлі є необхідною передумовою здійснення будь-якої закупівлі.
Так, відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Крім того, Особливості визначають, що замовник зобов’язаний визначити предмет закупівлі із зазначенням коду за Єдиного закупівельного словника правильно і у разі невідповідності предмету закупівлі із зазначеним кодом ЄЗС товарам, роботам чи послугам, що фактично закуплені замовником такі дії носять негативний правовий наслідок, а саме нікчемність договору про закупівлі товарів, робіт чи послуг.
Стосовно ж визначення такого предмету закупівлі, як «електрична енергія», «розподіл електричної енергії» та інших супутніх послуг має важливе значення до якої виду предмету закупівлі має замовник віднести такий предмет до товару чи до послуги, чому (не) можливо закупити все разом:
Щодо визначення очікуваної вартості, то така вартість закупівлі надає розуміння вартості товару та послуги з урахуванням технічних та якісних вимог, умов поставки, умов оплати тощо. Важливо розуміти, що заниження очікуваної вартості може призвести до відсутності учасників та даремного витрачання часу, а завищення - до збитків. Так, говорячи про закупівлю послуг з розподілу електричної енергії та послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, то тут замовнику достатньо орієнтуватися на затверджені тарифи, що вже визначені у відповідності до нормативно-правових актів. Тоді як визначення очікуваної вартості електричної енергії як ринкового товару справа складніша, адже формування ціни на електричну енергії не має нормативного регулювання, а ціна одного кіловат години електричної енергії динамічно змінюється:
Останні матеріали
26 груд.
Чи можна у 2024 році укласти прямий договір / договір про закупівлю на 2025 рік25 груд.
Чи можна пролонговувати прямі договори 2024 року на весь 2025 рік23 груд.
Приклади документів для закупівлі електричної енергії на 2025 рік23 груд.
Що врахувати уповноваженій особі для успішного завершення 2024 року: чек лист20 груд.
НКРЕКП прийнято постанову про встановлення на 2025 рік тарифу на послугу з передачі, як прийняття нового тарифу впливає на дії замовника
Зміст
- §Загальні правила формування ринку електричної енергії
- 1.Визначення предмету та очікуваної вартості закупівлі ЕЕ
- 2.Визначення способу та виду закупівлі ЕЕ
- 3.Закупівля електричної енергії через відкриті торги
- 4.Закупівля ЕЕ шляхом використання електронного каталогу
- 5.Укладання договору про закупівлю електричної енергії та його виконання
- 6.Особливості співпраці з постачальником останьої надії
- 7.Приклади документів щодо проведення закупівлі електричної енергії