10 тестів щодо «допорогового» прямого договору
Згідно пункту 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою, ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою, ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою, ніж 1,5 млн. гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
У відповідності до наведеної норми замовник може укласти прямий договір для придбання товарів, робіт та послуг, якщо вартість таких закупівель не будуть перевищувати межі, які визначені в даній нормі.
Водночас при здійсненні закупівлі згідно наведеної норми замовнику необхідно врахувати безліч законодавчих норм задля того, щоб здійснити закупівлю без порушень.
Тому далі пропонуємо пройти тести, які допоможуть розібратися в даному виді закупівлі.
Яку інформацію/документи замовник повинен опублікувати в електронній системі закупівель, якщо вартість закупівлі є більшою, ніж 50 тис. гривень при здійсненні закупівлі згідно пункту 11 Особливостей:
Хто з працівників замовника може бути відповідальним за здійснення закупівлі згідно пункту 11 Особливостей:
Протягом якого строку замовник повинен опублікувати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, який укладений на підставі пункту 11 Особливостей:
Яку інформацію/документи замовник повинен опублікувати в електронній системі закупівель, якщо вартість закупівлі є меншою, ніж 50 тис. гривень при здійсненні закупівлі згідно пункту 11 Особливостей:
Які вартісні межі для здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту будівлі згідно пункту 11 Особливостей:
Яка з наведених умов є обов’язковою при укладенні «допорогового» договору:
Хто з наведених суб’єктів повинен готувати «допороговий» договір
З яким суб’єктом законодавство забороняє укладати «допороговий» договір:
Які вартісні межі для придбання послуг з поточного ремонту транспортних засобів згідно пункту 11 Особливостей:
Яка з наведених дій не є обов’язковою при здійсненні закупівлі шляхом укладення «допорогового» договору на підставі пункту 11 Особливостей в разі, якщо вартість закупівлі є більшою, ніж 50 тис. гривень:
пов'язані статті
08 трав.
Наскільки правомірно аудитори в «допорогових» закупівлях встановлюють порушення вимог «прозорого будівництва»07 трав.
Внесено зміни до пункту 13 Особливостей06 трав.
13 тестів щодо відміни закупівель05 трав.
Здійснення закупівлі по нагальній потребі згідно підпункту 4 пункту 13 Особливостей02 трав.
Що варто врахувати під час укладення та виконання допорогового договору за кошти Ukraine Facility