Зміна умов договору про постачання електричної енергії споживачу
Окремі замовники вважають, що закупівля закінчується укладанням договору. Але така думка є хибною, так як закупівля фактично закінчується виконанням договору та звітуванням про його виконання, або в окремих випадках його розірванням. Як правило, закупівля електричної енергії здійснюється на річну потребу, тобто на досить тривалий період, який може дорівнювати навіть календарному року, відповідно і договір який укладається замовником за результатами закупівлі діє протягом аналогічного строку.
Практика останніх років дає право виснувати, про те що ціна на електричну енергію є динамічно і змінюється щонещодня і такі зміни не залежить від волі самого постачальника чи замовника. В одному випадку зміна ціни може відбуватися у зв’язку із затвердженням нових цін (тарифів) на регульовані складові цін 1 кВт.год електричної енергії регулятором, в іншому випадку змінюється середньозважена ціна на різних сегментах ринку. І звичайно, що замовник перед собою ставить безліч питань до яких можна віднести: як правильно провести зміни до уже існуючих умов договору про постачання електричної енергії, яку підставу застосувати в кожному окремому випадку та чи взагалі така підстава визначена законодавцем, а чи завжди замовник має погоджуватися на внесення змін до договору, а якщо ні то що чекає замовника в такому випадку тощо.
В цьому відеоуроці розглянули як умови договору впливають на дії замовника та постачальника у разі якщо одна із сторін такого договору має намір внести зміни до умови договору. Які особливості та існуючу практику перевіряючих та суду потрібно враховувати замовнику у разі якщо постачальник ініціює збільшити чи зменшити ціну за 1 кВт.год. електричної енергії. Та аналізували, які правові наслідки можуть чекати замовника, якщо були внесенні зміни до істотних умов договору без достатніх правових підстав.
На кожному етапі задоволення потреби в електроенергії закупівельник стикатиметься із нюансами, їх настільки багато, що не буде достатньо одного навчання аби заглитибитись у кожен. Тож, щоб розібратись із деталями на платформі проводитиметься цикл занять присвячених особливостям закупівель електричної енергії. Це третій відеоурок із циклу, а за посиланнями можна знайти перший, другий та третій відеоуроки.
Про що ви дізнаєтесь
Який алгоритм дій замовника при внесенні змін до умов договору про постачання електричної енергії
Зміна істотних умов договору: які це умови, як правильно обирати підставу, враховуючи умови самого договору та що має надати постачальник у разі звернення
Що може чекати замовника, у разі недотримання законодавчих вимого при внесенні змін до договору про постачання електричної енергії
Відеоурок читає
Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, з командою TNDR.
Питання, розглянуті в уроці
- Зміна істотних умов договору про закупівлю: алгоритм дій замовника враховуючи умов договору та чи зобов’язаний замовник приймати пропозицію електропостачальника безумовно
- Зміна ціни за одиницю електричної енергії: обираємо підставу та вносимо зміни правильно
- Алгоритм підняття регульованого тарифу на послугу з розподілу та / або з передачі електричної енергії
- Особливості застосування середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед» на що звернути увагу замовнику
- Огляд висновків ДАСУ та судової практики щодо внесення змін до істотних умов договору про закупівлю (договору про постачання електричної енергії)
- Правові наслідки безпідставного внесення змін до істотних умов договору про закупівлю (договору про постачання електричної енергії)
- Відповіді на запитання
Тривалість відеоуроку: 2 години 20 хвилин
Відеоукрок та матеріали до нього
Корисні матеріали та презентація по відеоуроку за посиланням.
пов'язані статті
20 листоп.
Як здійснити закупівлю товарів по субвенції Захист України через ЗПП, якщо код ДК в каталозі, не відповідає вимогам законодавства20 листоп.
Чи можна укласти договір з постачальником «останньої надії» природного газу, якщо замовнику не вдалося укласти договір з постачальником природного газу18 листоп.
В яких видах та предметах закупівель публікувати додатки до договору з цінами на матеріальні ресурси15 листоп.
Особливості закупівлі легкового автомобіля14 листоп.
Як відобразити назви номенклатурних позицій предмета закупівлі в договорі укладеного за результатом ЗПП