Статті

Зменшення обсягів закупівлі: вносимо зміни до істотних умов договору про закупівлю за Особливостями

0
675

У даній статті розберемо один із випадків внесення змін до істотних умов договору про закупівлю визначених Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), а саме «зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника».

Нагадаємо, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі, згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин 3–5, 7 та 8 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), та цих особливостей (пункт 17 Особливостей).

У відповідності до пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, які визначені в даному пункті. Одним із таких випадків є зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (підпункт 1 пункту 19 Особливостей). Тобто, дана підстава передбачає собою випадок зменшення обсягу закупівлі. Що ж таке обсяг закупівлі?

Чітке визначення «що таке обсяг закупівлі» у законодавстві відсутнє, тому як правило в таких випадках потрібно враховувати тлумачення «Словника української мови» та за можливості аналогію права, тобто знаходити схожі поняття.

Згідно тлумачень «Словника української мови» обсяг, у, ч. 1. Розмір, величина чого-небудь. // Зміст чого-небудь з погляду його величини, кількісного вираження і.ін.

пов'язані статті