Статті

Здійснення закупівлі послуг з адвокатської діяльності: що, як та яким чином провести закупівлю

1
201

Трапляються випадки коли у замовника може виникнути необхідність у закупівлі послуг з адвокатської діяльності. Так як сфера адвокатури має свої правила надання таких послуг, які регулюються та встановлюються чинним законодавством, тому замовникам варто володіти інформацією, яким чином надаються послуги з адвокатської діяльності, у якій організаційній формі та які види послуг включаються у послугу з адвокатської діяльності тощо. Чому потрібна така інформація? Для того щоб правильно з планувати закупівлю та в подальшому її провести.

Тому, у даному матеріалі спробуємо розібратися із усіма нюансами визначених законодавцем для надання послуги з адвокатської діяльності для того, щоб допомогти замовнику розібратися, що останній може закупити в рамках надання адвокатських послуг та як їх провести враховуючи положення Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості).

Законодавче регулювання надання послуги та що таке послуга з адвокатської діяльності

Основним документом, який встановлює правила надання послуг з адвокатської діяльності є Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі – Закон про адвокатуру).

І відповідно до Закону про адвокатуру адвокатська діяльність – це незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту (пункту 2 частини 1 статті 1 Закону про адвокатуру).

пов'язані статті