Застосування електронного каталогу та відкритих торгів за одним предметом закупівлі
Пунктом 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості) визначенні види закупівель, які замовник застосовує у разі якщо вартісні межі дорівнюють або перевищують межі, які визначенні даним пунктом Особливостей. Зазначеним пунктом 10 Особливостей визначено два види таких закупівель, як відкриті торги, та / або електронний каталог. Так, як зміст норми містить слова «та / або» чимало замовників читають положення пункту 10 Особливостей так, що замовник може здійснювати закупівлі товарів, робіт та послуг як за відритими торгами та і через електронний каталог, і що важливе, що такі види закупівель застосовуються до одного предмету закупівлі. У даному матеріалі розглянемо (не)можливість застосовування замовником дві різні закупівлі за одним предметом закупівлі.
Що ж визначено пунктом 10 Особливостей?
Пункт 10 Особливостей, визначив, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі - послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених особливостями.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік04 груд.
Чи зобов’язаний замовник зазначати інформацію про найбільш детальний код ДК номенклатурної позиції під час закупівлі послуг з поточного ремонту?04 груд.
Особливості закупівлі теплопостачання на 2024 рік: як визначити обсяги та очікувану вартість01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?30 листоп.
Що слід врахувати при застосуванні локалізації при закупівлі послуг та робіт?