Статті

Застосування частини 3 статті 631 ЦКУ у публічних закупівлях за Особливостями

0
434

Частиною 3 статті 631 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) передбачено, що сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Досить часто в замовників виникає питання щодо застосування частини 3 статті 631 ЦКУ при здійсненні публічних закупівель, що суттєво може спростити життя замовникам.

Сьогодні ж розглянемо застосування частини 3 статті 631 ЦКУ при здійсненні публічних закупівель згідно Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості).

Особливістю договорів в закупівельній сфері є те, що більшість з них укладаються на підставі конкурентних закупівель з використанням електронної системи закупівель. Відповідно при проведенні таких закупівель замовники не знають заздалегідь з ким вони будуть укладати договори про закупівлю, а тому в конкурентних закупівлях вони не можуть застосовувати частину 3 статті 631 ЦКУ.

Але у яких випадках та під здійснення якої закупівлі за Особливостями замовники мають право на застосування частини 3 статті 631 ЦКУ розберемо далі.

пов'язані статті