Статті

Замовник не зазначив в оголошенні інформацію про забезпечення тендерної пропозиції, порушення чи ні та яка відповідальність 

3
290

Проведення відкритих торгів це самий відповідальний вид закупівлі. Оскільки проаналізувавши статтю 164-14 КУпАП можемо говорити, що в своїй більшості дана стаття містить відповідальність саме за порушення, які можуть бути здійсненні під час проведення відкритих торгів. Тому саме при здійснення цього виду закупівлі замовнику необхідно не тільки ретельно готуватися до проведення даної закупівлі, а й бути уважним на кожному етапі її проведення. У даному матеріалі розглянемо чи вважається порушенням незазначення замовником в оголошенні інформації про забезпечення тендерної пропозиції, якщо в тендерній документації така інформація наявна та яка можлива відповідальність. 

Законодавче регулювання зазначення інформації про забезпечення тендерної пропозиції в оголошенні та в ТД 

Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія (пункт 10 частини 1 статті 1 Закону). 

Пункт 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) встановлює, що замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 

Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону з урахуванням цих особливостей (пункт 26 Особливостей). 

Згідно частини 2 статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію: 

9) розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). 

Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей (пункт 28 Особливостей). 

Частина 2 статті 22 Закону визначає, що у тендерній документації зазначаються такі відомості:  

15) розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). 

Таким чином можемо зробити висновок, що якщо замовник планує встановити вимогу щодо надання учасником забезпечення  тендерної пропозиції, то відповідно замовник зобов’язаний зазначити інформацію про забезпечення тендерної пропозиції обов’язково як в оголошенні про проведення відкритих торгів так і в тендерній документації. Тому замовнику під час оголошення відкритих торгів важливо врахувати положення частини 2 статті 21 та частина 2 статті 22 Закону та недопустити порушень під час оголошення закупівлі. 

Відповідальність за порушення 

Під час оголошення такої закупівлі як відкриті торги замовнику необхідно зазначити велику кількість інформації в електронних полях, тому мають місце випадки, коли замовники певні поля можуть пропустити та залишити незаповненими. У випадку, коли замовник вимагає надати забезпечення тендерної пропозиції, такий замовник зобов’язаний зазначити інформацію про забезпечення тендерної пропозиції обов’язково як в оголошенні про проведення відкритих торгів так і в тендерній документації. Відповідно у випадку незазначення інформації про забезпечення тендерної пропозиції в оголошенні про проведення відкритих торгів, яка вимагалася згідно частини 2 статті 21 Закону є порушенням законодавства про закупівлі, а саме: неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно частини 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі 1700 грн. 

Розглянемо практику ДАСУ щодо незазначення інформації про забезпечення тендерної пропозиції в оголошенні про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель, якщо в тендерній документації міститься вимога про надання забезпечення тендерної пропозиції.  

Підсумки 

У випадку, коли замовник під час проведення відкритих торгів планує встановити вимогу щодо надання учасником забезпечення  тендерної пропозиції, то замовник зобов’язаний зазначити інформацію про забезпечення тендерної пропозиції обов’язково як в оголошенні про проведення відкритих торгів так і в тендерній документації згідно пункту 9 частини 2 статті 21 та пункту 15 частина 2 статті 22 Закону. Відсутність інформації про забезпечення тендерної пропозиції в оголошенні про проведення відкритих торгів, якщо в тендерній документації така інформація наявна визначається органами ДАСУ як порушення законодавства про закупівлі, а саме: неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно частини 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

#відкриті торги#забезпечення тендерної пропозиції#моніторинг закупівель#оголошення про закупівлю#порушення у закупівлях#тендерна пропозиція

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard