Статті

Закупівлі у порядку аналогічному спрощеній закупівлі до 100 тис. грн (товари та послуги), 200 тис. грн (поточний ремонт) та 1,5 млн грн (роботи) за Особливостями

1
1386

Одним із видів «допорогових» закупівель із використанням електронної системи закупівель, у разі якщо вартість предмета закупівлі на рік менша ніж 100 тис. грн (товари та послуги), 200 тис. грн (поточний ремонт) та 1,5 млн грн (роботи) є закупівля у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі. Застосування даного виду закупівель, згідно приписів пункту 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) є правом замовника та яка проводиться відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель. Попри визначено право, є випадки коли у замовників внутрішніми розпорядчими документами застосування даного виду закупівлі є обов’язковим, тому у цій статті проаналізуємо хто має проводити таку закупівлю, розберемо її покроковий алгоритм та надамо рекомендації замовникам щодо порядку проведення такої закупівлі.

Які нормативно-правові акти регулюють закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі?

Нормативно-правовими актами, які регулюють закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі є:

  1. Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
  2. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості);
  3. Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджена наказом ДП «Прозорро» від 20.10.2022 № 25 (далі – Інструкція).

Хто має проводити закупівлю у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі?

Законом передбачено, що службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) є уповноваженою особою.

Дана закупівля не є спрощеною закупівлею, а тому замовник самостійно приймає рішення на кого покласти відповідні обов’язки – уповноважену особу чи, так звану, відповідальну особу.

Алгоритм проведення закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі

Пунктом 11 Особливостей надано право замовнику здійснити закупівлю товарів, робіт і послуг шляхом використання електронної системи закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, а це у відповідності до положень Інструкції.

У відповідності до пунктів 1 та 2 розділу ІІ Інструкції цей спосіб здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує межі визначенні пунктом 11 Особливостей для вибору постачальника товарів, надавача послуг чи виконавця робіт можуть використовувати електронну систему закупівель шляхом здійснення закупівель у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, визначеному, згідно статтею 14 Закону, виключно в частині оголошення, подання пропозицій, звернення за роз’ясненням, звернення з вимогою про усунення порушень, надання відповідей, оцінки, розгляду, відхилення пропозицій, визначення переможця, відміни закупівлі.

Під час проведення закупівлі у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, розгляд пропозицій відбувається відповідно до пунктів 11, 12 статті 14 Закону із урахуванням положень пункту 3 Розділу II цієї Інструкції.

Тож проаналізуємо покроковий алгоритм здійснення закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі.

пов'язані статті