Закупівлі у порядку аналогічному спрощеній закупівлі до 100 тис. грн (товари та послуги), 200 тис. грн (поточний ремонт) та 1,5 млн грн (роботи) за Особливостями
Одним із видів «допорогових» закупівель із використанням електронної системи закупівель, у разі якщо вартість предмета закупівлі на рік менша ніж 100 тис. грн (товари та послуги), 200 тис. грн (поточний ремонт) та 1,5 млн грн (роботи) є закупівля у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі. Застосування даного виду закупівель, згідно приписів пункту 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) є правом замовника та яка проводиться відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель. Попри визначено право, є випадки коли у замовників внутрішніми розпорядчими документами застосування даного виду закупівлі є обов’язковим, тому у цій статті проаналізуємо хто має проводити таку закупівлю, розберемо її покроковий алгоритм та надамо рекомендації замовникам щодо порядку проведення такої закупівлі.
Які нормативно-правові акти регулюють закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі?
Нормативно-правовими актами, які регулюють закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі є:
- Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
- Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості);
- Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджена наказом ДП «Прозорро» від 20.10.2022 № 25 (далі – Інструкція).
Хто має проводити закупівлю у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі?
Законом передбачено, що службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) є уповноваженою особою.
Дана закупівля не є спрощеною закупівлею, а тому замовник самостійно приймає рішення на кого покласти відповідні обов’язки – уповноважену особу чи, так звану, відповідальну особу.
Алгоритм проведення закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі
Пунктом 11 Особливостей надано право замовнику здійснити закупівлю товарів, робіт і послуг шляхом використання електронної системи закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, а це у відповідності до положень Інструкції.
У відповідності до пунктів 1 та 2 розділу ІІ Інструкції цей спосіб здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує межі визначенні пунктом 11 Особливостей для вибору постачальника товарів, надавача послуг чи виконавця робіт можуть використовувати електронну систему закупівель шляхом здійснення закупівель у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, визначеному, згідно статтею 14 Закону, виключно в частині оголошення, подання пропозицій, звернення за роз’ясненням, звернення з вимогою про усунення порушень, надання відповідей, оцінки, розгляду, відхилення пропозицій, визначення переможця, відміни закупівлі.
Під час проведення закупівлі у порядку, аналогічному до порядку проведення спрощених закупівель, розгляд пропозицій відбувається відповідно до пунктів 11, 12 статті 14 Закону із урахуванням положень пункту 3 Розділу II цієї Інструкції.
Тож проаналізуємо покроковий алгоритм здійснення закупівлі у порядку аналогічному до порядку проведення спрощеної закупівлі.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік16 листоп.
Приклад документів для закупівлі електричної енергії на 2024 рік10 листоп.
Моніторинг прямих договорів: повноваження ДАСУ та практика09 листоп.
[дійсний] Алгоритм закупівлі через електронний каталог з 02.11.2023, якщо вартість предмета закупівлі на рік ≥ 100 тис. грн08 листоп.
Чи може «допороговий» договір не містити ціну та/або обсяг закупівлі