Статті

Закупівля товарів, робіт або послуг за грантові кошти

0
415

Замовники, які отримали або мають отримати кошти кредитів, позик, грантів відповідно до міжнародних договорів від різних установ та організацій задають собі питання чи такі закупівлі замовник має здійснювати згідно положень національного законодавства чи такі положення замовником не застосовуються у таких закупівля. У даному матеріалі розберемося, які положення чинного законодавства встановлюють чи не встановлюють порядок здійснення закупівель товарів, робіт та послуг за грантові кошти та як діяти замовнику у разі отримання таких коштів.

Що таке «грант» / «гратові кошти»?

Визначення терміну «грант» можна знайти в декількох нормативно-правових актах. У відповідності до підпункту 5 статті 1 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» грант – фінансові чи інші ресурси, надані на безоплатній і безповоротній основі державою, юридичними, фізичними особами, у тому числі іноземними, та (або) міжнародними організаціями для розвитку матеріально-технічної бази для провадження наукової та науково-технічної діяльності, проведення конкретних фундаментальних та (або) прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, зокрема на оплату праці наукових (науково-педагогічних) працівників у рамках їх виконання, за напрямами й на умовах, визначених надавачами гранту.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 1 Закону України «Про культуру» грант – фінансові ресурси, надавані на безповоротній основі суб'єкту, який провадить діяльність у сфері культури, для реалізації культурно-мистецького проєкту.

Положеннями статті 1 Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» містяться наступне визначення гранту – грошові кошти (фінансові ресурси), надавані на безоплатній, безпроцентній і безповоротній основі суб'єктам господарювання та фізичним особам за результатами конкурсного відбору, для реалізації програм, проєктів, заходів, а також для інституційної підтримки суб'єктів видавничої справи незалежно від форми власності.

пов'язані статті